Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

O tym mówiło się już od pewnego czasu. Ośrodek Wypoczynkowy "Gryf", który nie tak dawno przejął Powiat Kołobrzeski, zostanie wydzierżawiony. Zostanie, o ile zgodzi się na to Rada Powiatu Kołobrzeskiego. Ten temat ma stanąć na najbliższej sesji Rady Powiatu.


Tego projektu uchwały nie ma jednak w porządku piątkowej sesji na 5 marca. Projekt uchwały znaleźliśmy jednak w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego (przeczytaj). Wynika z niego, że radni mają wyrazić zgodę dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich na oddanie nieruchomości w dzierżawę na okres do 15 lat w trybie przetargowym, poza częścią pomieszczeń na parterze. Wystąpił o to dyrektor szkoły - Zbigniew Stankiewicz, w związku ze zmianą przepisów.
- Takie wydzierżawienie tego ośrodka rodzi określone konsekwencje - mówi nasz informator, zastrzegający sobie kategoryczną anonimowość. - Podpisanie umowy według tej specyfikacji daje takiemu dzierżawcy prawo do zakupu tej nieruchomości bez przetargu. Nie od dziś wiadomo, że chętnych na ten ośrodek nie brakowało. Owszem, apetyt schłodził nieco kryzys, ale teraz optymizm, a wraz z nim chęć inwestowania, regularnie rośnie. "Gryf" nie jest może marzeniem inwestora, ale jak ktoś nie chce go sprzedać, tylko wydzierżawia i zostawia furtkę w tym kierunku, to albo nie wie co robi, albo ja o czymś nie wiem.
Inne nasze źródło wskazuje na wymarzoną lokalizację obiektu. - To bardzo dobra lokalizacja w samym centrum uzdrowiska, blisko do dworca, do mola. Poza tym, obiekt jest wysoki i jego wysokość przekracza tę, która jest zapisania w planie dla tej okolicy. A więc jak ktoś chce zainwestować i nieźle zarobić, to znaczy zna się na tym, to na pewno do takiego przetargu stanie.
Zapytaliśmy dyrektora ZSEH Zbigniewa Stankiewicza, dlaczego wniósł o wydzierżawienie "Gryfa" na okres do 15 lat, a nie na okres krótszy, bądź też nie wniósł o jego zbycie. - Ja walczę o zachowanie miejsc pracy dla 90-osobowej załogi - mówi Stankiewicz naszemu portalowi. - Na rożnych spotkaniach i naradach z prawnikami rozważaliśmy przeróżne rozwiązania. Ustaliliśmy, że to jest dla nas najbardziej korzystne, gwarantuje zatrudnienie pracowników, funkcjonowanie samego "Gryfa", a przede wszystkim decyzja nie należy do mnie, ale do właściciela obiektu, którym jest Powiat Kołobrzeski. Jeśli radni zadecydują, że ma być inaczej, to tak będzie.
Zapytaliśmy o stanowisko do przedmiotowego projektu uchwały Jerzego Wolskiego, przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Kołobrzeskiego. - Nie znam tego projektu, nie zapoznałem się jeszcze z uchwałami, jestem poza Kołobrzegiem - usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej. Z Arturem Mackiewiczem, starostą kołobrzeskim, nie udało nam się skontaktować.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama