Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2022    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2022    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Razem oddali ponad 1500 litrów krwi [foto]

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu był organizatorem gali, w czasie której wyróżniono krwiodawców i wolontariuszy. Dziś w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszystkich zaproszonych gości przywitała Janina Błażewicz, prezes kołobrzeskiego oddziału PCK.

W uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, nadaną przez ministra zdrowia, wyróżniono sześciu krwiodawców, którzy oddali ponad 20 litrów krwi: Rafała Gułajewskiego, Józef Buturla, Jacka Bujnika, Daniela Rokitę, Macieja Ciołak i Pawła Dekało. Natomiast Zarząd Główny PCK, na podstawie uchwały Kapituły Odznaki Honorowej PCK, w uznaniu zasług za działalność społeczną na rzecz ruchu czerwonokrzyskiego oraz propagowania idei i rozwoju Honorowego Krwiodawstwa, w tym oddanie ponad 55 litrów krwi, wyróżnił „Odznaką Honorową PCK” III stopnia, krwiodawców: Andrzeja Liberę i Artur Wasiewskiego. Ponadto, w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi, 71 krwiodawcom wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I, II i III stopnia.

Odznaki i wyróżnienia, za działalność społeczną otrzymało 9 wolontariuszy, w tym przyznano tytuł „Wolontariusza Roku” Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu. W ten sposób uhonorowano Andrzeja Staszaka, krwiodawcę, współorganizatora czterech transportów z pomocą dla walczącej Ukrainy. Podziękowania wręczono również nauczycielom – opiekunom Szkolnych Kół PCK.

Na koniec uroczystości, wśród wszystkich Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, rozlosowano nagrodę główną: voucher na bezpłatny przejazd promem, dla dwóch osób, na jednej z dwóch linii: Świnoujście – Ystad lub Gdańsk – Nanashamn, którą ufundowała Polska Żegluga Bałtycka. Galę uświetnił występ Zespołu Wokalnego MAYOL.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama