Clear Sky

29°C

Kołobrzeg

13 sierpnia 2022    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
13 sierpnia 2022    
    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie afery wyborczej

Prokurator Iwona Pluta z Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu umorzyła śledztwo w sprawie tak zwanej afery wyborczej, z racji niestwierdzenia czynu zabronionego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Urzędzie Miasta złożyła Komisja Rewizyjna (przeczytaj). Według radnych, działanie niezgodne z prawem miało polegać na wpisywaniu na listę wyborców gminy Miasto Kołobrzeg osób nieuprawnionych, co oznacza, że w wyborach mogły brać udział osoby, którym tak naprawdę czynne prawo wyborcze na obszarze gminy miasto Kołobrzeg nie przysługiwało. Zdaniem radnych, działania w urzędzie miały obciążać ówczesną sekretarz miasta, dziś zastępcę prezydenta ds. gospodarczych - Ewę Pełechatą.

Prokuratura zabezpieczyła dokumenty z okresy wyborów samorządowych z 2018 roku, a następnie przesłuchiwała świadków. Prześledzono procedurę dopisywania osób do spisu wyborców w drugie turze wyborów prezydenckich w Kołobrzegu. Przesłuchano także samą zastępczynię prezydenta, której zeznania prokurator określił jako zbieżne i spójne z zeznaniami innych świadków. W toku kontroli prokuratorskiej nie stwierdzono jednak, aby Ewa Pełechata poświadczała nieprawdę czy nie dopełniła swoich obowiązków. Nie stwierdzono domniemywanego publicznie podrabiania podpisów.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama