Clear Sky

29°C

Kołobrzeg

13 sierpnia 2022    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
13 sierpnia 2022    
    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Koncepcja przebudowy Wojska Polskiego, mieszkańcy chcą więcej parkingów

W poniedziałek o 17 odbyło się spotkanie na parkingu przy Wojska Polskiego z wiceprezydent Ewą Pełechatą oraz mieszkańcami tej ulicy oraz zarządcami nieruchomości. Chodziło o konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Przedstawiono mapę z projektem zmian jakie mają zajść na tej ulicy. Sporo uwag do prezydent mieli mieszkańcy, dotyczyły one głównie braku miejsc parkingowych, zajmowania ich przez turystów, którzy pod klatkami pozostawiają swoje pojazdy na kilka dni i nie mieszkańcy nie mają gdzie parkować. Dużym problemem jest też tak zwana długa prosta. Nocami odbywają się tutaj regularne wyścigi pojazdów. Okazało się, że na to magistrat już przygotował odpowiedź. Będą dwa podniesione przejścia dla pieszych jedno znajdujące się na skrzyżowaniu z Pomorską, drugie obok Fregaty. Miejsc parkingowych w tym miejscu nie powinno ubyć w związku z remontem. Cała ulica zostanie nadal jedno kierunkowa, wymieniona zostanie cała sieć wodno kanalizacyjna oraz deszczowa. Położona zostanie nowa nawierzchnia. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie w tym doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Zamontowane zostaną też specjalne barierki uniemożliwiające parkowanie pojazdów tak aby nie zasłaniały przejście dla pieszych.

Mieszkańcy postulowali o możliwość umiejscowienia tabliczek z napisem parking dla mieszkańców, na taką propozycję przystała Ewa Pełechata. Remont ulicy miałby nastąpić w roku 2023.

Mieszkańcy byli zainteresowani głównie miejscami do parkowania. Jak się okazuje istnieje szansa pozyskania w dzierżawę parkingu za sklepem rowerowym dla kilku wspólnot, w tym temacie toczyć się będzie oddzielne postępowanie.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama