Clear Sky

29°C

Kołobrzeg

13 sierpnia 2022    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
13 sierpnia 2022    
    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Morze odkryło las sprzed 10 tysięcy lat

Tu, gdzie obecnie jest Morze Bałtyckie, nie zawsze była woda i plaża. 10 tysięcy lat temu te tereny porastała potężna puszcza. Wiosenne sztormy odsłoniły w Mrzeżynie pozostałości tych starodawnych drzew. Na plażach znajdujemy pamiątki po dawnym lesie w postaci bryłek bursztynu. Teraz, można zobaczyć pozostałości drzew, które były źródłem żywicy.

Resztki puszczy morze odsłoniło w Mrzeżynie. Zachęcamy do odwiedzenia tej miejscowości, która od Kołobrzegu jest oddalona o ok. 17 kilometrów. Prowadzi tam szlak rowerowy R10. Wygodnie, z Kołobrzegu, dojedziecie tam jednośladem przez Grzybowo, Dźwirzyno i Rogowo. Zapraszamy.
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama