Light rain

18°C

Kołobrzeg

4 lipca 2022    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2022    
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Policjanci kontrolowali rowerzystów: 40 wykroczeń

Kołobrzescy policjanci w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania powiatowe pn. „Pieszy i Rower”. Mundurowi podczas działań ujawnili 40 wykroczeń. Szczególnym nadzorem objęli  skrzyżowania i przejścia dla pieszych, gdzie zdarzają się niebezpieczne sytuacje i dochodzi do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Głównym celem działań było zminimalizowanie  niepożądanych zachowań na drodze, szczególnie popełnianych przez kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu.

Najczęściej były to wykroczenia polegające na: nieprawidłowym przejeżdżaniu przejścia dla pieszych, nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do pieszych czy niewłaściwym stanie technicznym rowerów. Do działań skierowano 12 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu. Policjanci dokonali kontroli 38 cyklistów wśród których ujawnili 37 wykroczeń oraz 5 kierujących pojazdami osobowymi, którzy nieprawidłowo zachowywali się w rejonie przejścia dla pieszych - 3 wykroczenia. Mundurowi w trakcie działań 37 razy zakończyli kontrole postępowaniem mandatowym, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz zastosowali 10 razy środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:
- zachować szczególną ostrożność,
- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu  na to przejście.

Pieszy również powinien zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia  i przechodzenia przez jezdnię, torowisko lub podczas korzystania z przejścia dla pieszych oraz nie  może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez te miejsca.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama