Light rain

18°C

Kołobrzeg

4 lipca 2022    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2022    
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

SP1 zorganizuje szkolenia i warsztaty na żaglach

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu zorganizuje żeglarskie szkolenia dla dzieci oraz warsztaty, które pozwolą na poznanie i utrwalenie tradycji zanikających zawodów rybackich. Działania te będą możliwe dzięki wsparciu z PO RYBY 2014-2020. Umowę z dyrektorem szkoły Lidią Mikołajek podpisała, 22 czerwca br., członek zarządu województwa Anna Bańkowska.

- To kolejne działanie wsparte środkami z PO RYBY, które rozszerzy ofertę kulturalną i turystyczną oraz zadba o historię i tradycję sektora rybactwa na obszarze powiatu kołobrzeskiego. Tym razem unijne środki pomogą w krzewieniu edukacji morskiej i zdobyciu doświadczenia żeglarskiego. Morze, rzeki i jeziora, które znajdują się w naszym regionie, stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych – mówi członek zarządu Anna Bańkowska.

Szkolenia, na których dzieci nauczą się podstaw żeglowania, odbędą się na Jeziorze Resko w Dźwirzynie podczas 5-dniowych półkolonii. W spotkaniach udział będą mogły wziąć młode osoby z Kołobrzegu i okolic, w wieku 7-9 lat, nie posiadające doświadczenia żeglarskiego. Planowo przeszkolonych zostanie ponad 20 uczniów. W ramach projektu zakupione zostanie także wyposażenie potrzebne do nauki takie jak: zestawy masztowe, żagle szkolne trójkątne czy kamizelki asekuracyjne dla dzieci.

Ponadto, w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, przeprowadzone zostaną warsztaty pod hasłem „Sól jako jedyny w dawnych czasach środek do przechowywania ryb morskich” , które pozwolą poznać i utrwalić tradycje zanikających zawodów rybackich. Planowana liczba uczestników to 90 osób.

Całkowity koszt realizacji działań, które zakończą się najpóźniej w listopadzie br., to ok. 35 tys. zł. Blisko 30 tys. zł stanowi unijne dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama