Light rain

18°C

Kołobrzeg

4 lipca 2022    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2022    
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Chcą odwołania Woźniaka z Komisji Rewizyjnej

Grupa radnych z klubów: "Nowy Kołobrzeg" i "Kołobrzescy Razem", złożyła do przewodniczącego Rady Miasta Kołobrzeg pismo w sprawie radnego Jacka Woźniaka. W dokumencie czytamy m.in., że "treść wypowiedzi radnego wskazuje na przekroczenie elementarnych zasad kultury osobistej, a także jest wyrazem braku szacunku, nie tylko do osoby sprawującej zaszczytną funkcję publiczną, ale także, a może przede wszystkim, drugiego człowieka". Chodzi o poniedziałkowe posiedzenie Komisji Rewizyjnej, po którym oświadczenie wydała Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych (zobacz). Sprawę bagatelizowali radni Jacek Woźniak i szef Komisji Rewizyjnej Maciej Bejnarowicz, wskazując, że to odwracanie kota ogonem (przeczytaj).

Grupa radnych stawia zarzuty nie tylko Woźniakowi, ale także przewodniczącemu Bejnarowiczowi, wskazując, że jego milczenie na poniedziałkowym posiedzeniu było przyzwoleniem na agresję werbalną. - To tylko potwierdza tezę, że nie chodzi o merytoryczną pracę w komisji, a permanentne prowokowanie i nagonkę. W tej sytuacji wydarzenia z ostatniej komisji nabierają nowego znaczenia i wpisują się w zaplanowaną akcję zwalczania Jacka Woźniaka. I nie bez znaczenia są tutaj wyniki ostatnich kontroli, które prowadziłem - uważa Woźniak.

Z naszych informacji wynika, że wniosek o odwołanie Jacka Woźniaka może pojawić się już na najbliższej sesji Rady Miasta Kołobrzeg. Problem w tym, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w Komisji Rewizyjnej musi być przedstawiciel każdego klubu. Odpowiedź na pytanie, czy Klub Radnych Niezależnych będzie chciał zmienić swojego przedstawiciela, jest oczywista: nie...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama