Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Czy miasto zmniejszy stawki na cmentarzu?

Radny Jacek Woźniak zainteresował się stawkami obowiązującymi na kołobrzeskim cmentarzu. Jego zdaniem, gdyby miasto obniżyło koszty opłat cmentarnych, nawet  do zera, to zmniejszyłoby to koszty pogrzebów, coraz liczniejszych w okresie epidemii. Odpowiadając na zapytanie szefa Klubu "Radni Niezależni", prezydent Anna Mieczkowska zwróciła uwagę, że opłaty te nie były zmieniane od 2014 roku. I tak na przykład, wjazd na cmentarz to 62 złote, grób ziemny na 20 lat to 702 złote. Jednocześnie w odpowiedzi na pismo prezydent zaznacza, że Zieleń Miejska, zarządzająca cmentarzem, musi z opłat cmentarnych pokryć koszty tego zarządu. Oznacza to, że wobec rosnących kosztów zarządu, opłaty pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Anna Mieczkowska podnosi jednak inną kwestię. Wskazuje, że zasiłek pogrzebowy, obniżony w 2011 roku z 4800 do 4000 zł, nie wzrósł od ponad dekady. Teraz, dodatkowo, dewaluuje go inflacja. Powstaje pytanie, czy kołobrzescy radni zaapelują do posła Czesława Hoca, żeby naciskał na rząd na zmianę przepisów, które w trudnych chwilach pozwalają godnie pożegnać bliskich zmarłych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama