Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


W Kołobrzegu tylko co 6 ślub to ślub konkordatowy

Przyjrzeliśmy się ślubom, które były zawierane w Kołobrzegu w 2021 roku. Zawarto aż 349 aktów małżeństwa, ale ślubów konkordatowych tylko 60. Dla porównania, w 2020 roku zawarto 283 śluby, w tym 48 konkordatowych. W samej Bazylice Mariackiej w Kołobrzegu w 2021 roku zarejestrowano zaledwie 11 ślubów. Pozostałe zostały zawarte w innych kołobrzeskich parafiach. Widać jednoznacznie, że w porównaniu z rokiem 2020 liczba zawartych małżeństw wzrosła, jednakże zastanawiający jest fakt, dlaczego coraz mniej ślubów zawieranych jest w kościele. Chcieliśmy sprawdzić dane sprzed epidemii, ale jak mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, wówczas systemy Urzędu Stanu Cywilnego nie generowały takich danych. Na pewno w okresie pandemii widzialny jest spadek ślubów zawieranych w kościołach, także konkordatowych. Ale nie są to pełne dane, gdyż, po pierwsze, USC rejestruje śluby zawarte w Kołobrzegu, po drugie, niektóre uroczystości mogą być zawierane w parafiach poza Kołobrzegiem i taki ślub jest wówczas zgłaszany przez parafię w urzędzie właściwym miejscowo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama