Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ukazał się ranking szkół technicznych, wśród nich kołobrzeskie placówki

W środę 12 stycznia 2022 roku ogłaszano listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Ranking Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

W tegorocznym rankingu 2022 Kapituła analizowała wyniki 1256 liceów ogólnokształcących (spośród 2270 działających w kraju) i 1165 techników (spośród 1863), które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Techników 2022 technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W gronie 500 najlepszych techników w Polsce znalazło się Technikum Zawodowe Nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, które uplasowało się na 20 miejscu w Rankingu Głównym Techników 2022. Natomiast w rankingu wojewódzkim technika z naszego powiatu zajęły miejsca:  

- 3 miejsce - Technikum Zawodowe nr 2 Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, tuż za dwoma technikami ze Szczecina,
- 8 miejsce - (133 miejsce w rankingu głównym) Technikum Ekonomiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
- 25 miejsce - Technikum Transportowe Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
- 31 miejsce - Technikum Morskie Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
- 37 miejsce - Technikum Zawodowe Nr 1 Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak.

Warto dodać, że Technikum Zawodowe nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka uplasowało się też wysoko w Rankingu Maturalnym Techników 2022, zajmując 26 miejsce w kraju. Technikum Zawodowe nr 2 w Sienkiewiczu wyróżnione zostało Złotą Tarczą, a Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich i I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernik Srebrną Tarczą.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Liceów 2022 licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu wojewódzkim zachodniopomorskie najlepiej wypadło jedno liceum z naszego powiatu I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, które zajęło 9 miejsce (289. miejsce w kraju). Dla porównania I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w roku 2021 zajęło miejsca w rankingu: 12 miejsce w województwie i 331 w kraju.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama