Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Most pontonowy dla działkowców?

O złym stanie technicznym mostku, działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Emilii Gierczak przy ul. 6 Dywizji Piechoty informowali miasto już w zeszłym roku. Obecnie widnieje tam znak zakazu wjazdu na niego. Co utrudnia poruszanie się po działkach. Jak mówił naszemu portalowi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta miasta, prawie rok trwała procedura pozyskania mostu, ponieważ do tej pory był on bez właściciela.

Miasto wystosowało prośbę o zamontowanie przeprawy tymczasowej, w pomoc zaangażował się również kołobrzeski poseł Czesław Hoc. Poniżej jego list do ministra Błaszczaka.

Szanowny Panie Ministrze
Pragnę gorąco poprzeć oficjalne pismo Pani Prezydent Kołobrzegu (znak: GKL.7021.150.2020.III) z dn. 29 grudnia 2021 r. w sprawie udostępnienia i zainstalowania przeprawy tymczasowej (o długości ok. 12 m i szerokości ok. 5 m) na Kanale Drzewnym w Kołobrzegu w związku z zamknięciem dotąd użytkowanego obiektu mostowego z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną i zakazu poruszania się w obu jego kierunkach.
Obecnie Gmina Miasto Kołobrzeg, w pilnym trybie rozpoczęła proces przygotowania dokumentacji związanej z przebudową obiektu i montażu finansowego.
W ambitnych planach - obiekt zostanie wybudowany do końca roku 2022r.

Zatem, powstał poważny problem braku komunikacji i przemieszczania się dla ponad 400 działkowców Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Emilii Gierczak (przy ul. 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu).
Stąd, uprzejma prośba samorządu Kołobrzegu, działkowiczów ROD oraz w imieniu własnym - o rozeznanie możliwości budowy tymczasowego mostu (bądź innego rodzaju przeprawy zastępczej) przez jednostkę techniczno - remontową Wojska Polskiego (Wojsk Inżynieryjnych).

Z wyrazami szacunku
Czesław Hoc
poseł na Sejm RP

foto : archiwum

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama