Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

29 czerwca 2022    |    Imieniny: Benita, Piotr, Paweł
29 czerwca 2022    
    Imieniny: Benita, Piotr, Paweł

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

promenada kołobrzeg plaza kołobrzeg budowa przebudowa

Przebudowa promenady na odcinku od skrzyżowania ul. gen. Wł. Sikorskiego z ul. A. Fredry do OW Arka i Ekoparku.
To trzeci etap inwestycji - będzie polegał na zagospodarowaniu odcinka nadmorskiej promenady z wykonaniem ściany oporowej dla wydmy zasypującej obecnie deptak oraz pasem zieleni wraz z elementami małej architektury. W ramach zadania powstanie nowy deptak, wydzielona ścieżka rowerowa, nowe zejścia na plażę (dostosowane dla osób niepełnosprawnych), fontanna oraz parking dla rowerów.

Na przedłużeniu ul. Wschodniej deptak będzie się  poszerzał i pełnił funkcję placu publicznego z systemem podestów drewnianych, na których znajdować się będą leżanki drewniane kształtem nawiązującym do fali. W płaszczyźnie posadzki placu zainstalowane będzie oświetlenie w formie punktowych snopów światła.
Główne wejście na plażę tworzyć będzie układ schodowy z tarasem widokowym. Na osi ulicy Wschodniej zaplanowano mur gabionowy osłaniający pochylnie dla wózków.
Parking rowerowy ze stojakami na rowery zaplanowano po wschodniej stronie wejścia na plażę - jako miejsce z nim związane, gdzie będzie można zostawić rower wchodząc na plażę, ale też jako przystanek w wyprawach rowerowych wzdłuż promenady od Latarni Morskiej przez Eko-Park do Podczela. Znajdzie się tu 19 stojaków rowerowych, czyli miejsce do pozostawienia trzydziestu ośmiu rowerów.

Przed nami ustalenie harmonogramu prac i zmiana organizacji ruchu – a także przebiegu na czas prac ścieżki rowerowej. O tym będziemy informować odrębnie.
Koszt realizacji tej inwestycji to 16 923 000,00 zł. Przy czym inwestycja uzyskała dofinansowanie z dwóch źródeł: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na kwotę 7 313 060,00 zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 4 845 991,00 zł.
Wykonawcą jest firma DOMAR Kazimierz Domaradzki.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to październik 2022 roku.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama