Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


schronisko kołobrzeg gmina kołobrzeg

Dziś w Gminie Kołobrzeg odbyła się sesja nadzwyczajna. Zwołano ją na wniosek wójta Gminy Kołobrzeg. Przedstawiono na niej propozycję kolejnej już 3 lokalizacji schroniska dla zwierząt. Tym razem chodzi o Rościęciono. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały : "W tej części obrębu znajduje się również działka nr 16/186 o pow. 4,1410 ha stanowiąca własność Skarbu Państwa w imieniu którego prawo własności wykonuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Nieruchomość nie jest obecnie zagospodarowana i użytkowana. W jej bezpośrednim sąsiedztwie w ostatnim czasie powstał oddany do użytku we wrześniu 2019 r. węzeł drogi ekspresowej S6. Od zachodu działka sąsiaduje z lasem zaś od wschodu i południa z drogą krajową S6, od północy znajdują się łąki i pastwiska wchodzące w skład obszaru narażonego na niebezpieczeństwo powodzi od rzeki Parsęty. Do najbliższych zabudowań mieszkalnych znajdujących się w Rościęcinie jest ok. 600 m. Niniejsza uchwała ma na celu umożliwienie rozpoczęcia opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Kołobrzeg dla części obrębu ewidencyjnego Rościęcino dla terenu działki nr 16/186 ustalającego inne przeznaczenie oraz określającego sposoby zagospodarowania i warunki zabudowy terenu objętego opracowaniem zgodnie z potrzebami miasta Kołobrzeg." Radni wysłuchali też na sesji wiceprezydent miasta Ewę Pełechatą. Wnioskowano też o konsultacje społeczne.

Po kilkunastu minutowej dyskusji poddano pod głosowanie wniosek. Przeszedł on 13 głosami za, wstrzymał się tylko Tomasz Szafrański.

Poniżej zaznaczono czerowonym kolorem lokalizację schroniska.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama