Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

mieczkowska kołobrzeg

20 039 zł miesięcznie - takie będzie wynagrodzenie brutto miesięcznie prezydenta miasta, o ile podczas środowej sesji 1 grudnia radni przyjmą projekt uchwały w tej sprawie. Co więcej, Anna Mieczkowska dostanie wyrównanie od sierpnia. 20 040,30 zł zarabia od czwartku starosta Tomasz Tamborski (zobacz). Oznacza to, że prezydent miasta będzie zarabiać 1,30 miesięcznie mniej. Co będzie składać się na to wynagrodzenie? Wynagrodzenie zasadnicze: 10 430 zł; dodatek funkcyjny 3 380 zł; 3) dodatek specjalny w wysokości  30% miesięcznego wynagrodzenia  zasadniczego i dodatku funkcyjnego 4 143 zł; dodatek z tytułu wysługi lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 2086 zł. Co ciekawe, w uchwale Rady Miasta nie pojawia się kwota łączna, jaką zarabiać będzie Anna Mieczkowska, więc musieliśmy do jej obliczenia użyć kalkulatora. Co prawda, wynagrodzenie prezydenta, podobnie jak innych samorządowców, było faktycznie bardzo niskie, to powstaje pytanie, co na aż taką podwyżkę powiedzą mieszkańcy. Zresztą, czego jak czego, ale prezydent nie można zarzucić lenistwa, które zalęgło się w tej kadencji w Radzie Miasta. Podwyżki dla siebie planują bowiem także radni. I jedno jest pewne: nie zamierzają na sobie oszczędzać. Do tego tematu będziemy jeszcze powracać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama