Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

zadka kołobrzeg

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kołobrzeskiego, radni zajęli się, wydawałoby się, kontrowersyjnymi uchwałami dotyczącymi wynagrodzenia starosty oraz radnych. Co ciekawe, w przeciwieństwie do tego, co działo się na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Kołobrzeg (zobacz), na sesji radnych powiatowych było spokojnie, wręcz można powiedzieć, że atmosfera była wyluzowana. W przypadku wynagrodzenia starosty Tomasza Tamborskiego, które wyniesie ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie z wyrównaniem od sierpnia, głos zabrał radny Krzysztof Zadka (Prawo i Sprawiedliwość). Stwierdził on, że wynagrodzenie starosty powinno oscylować wokół 16 tysięcy złotych. Podczas głosowania projektu uchwały, 3 radnych PiS wstrzymało się od głosu, pozostali byli za.

Podwyżki dostali także radni. Jak mówi przewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Szufel, dzisiejsza uchwała jest konsekwencją zmiany ustawy przez rząd. - Rząd nie nakazał podwyżek. O podwyżkach decydują uchwały rad. Natomiast rząd dał możliwość podwyżek - słusznie zauważyła radna Barbara Aściukiewicz. A skoro dał, radni skorzystali. W głosowaniu, 3 radnych PiS wstrzymało się od głosu, pozostali radni byli za.

Zobacz dzisiejszą sesję Rady Powiatu (kliknij).

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama