Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeskie tancerki z zespołu Swan Dance, prowadzonego przez Martę Herbowską w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, w miniony weekend podczas prestiżowego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego "Magia Tańca" w Ostrowie Wielkopolskim po prostu zdeklasowały konkurentki w swoich kategoriach, przywożąc pokaźną liczbę medali.
Zawodniczki, tańcząc choreografie jazzowe i współczesne, zaprezentowały się solo i w duetach. W grupie wiekowej 11-13 lat niezwyciężona okazała się  Marysia Murek, wygrywając obie kategorie - współczesną i jazz. W tej samej grupie wiekowej w tańcu współczesnym solo brązowy medal ex equo wywalczyły Maja Machut i Weronika Lesiak. Maja Machut otrzymała również wyróżnienie w jazz'ie. Natomiast w tańcu jazzowym w grupie 11-13 lat drugie miejsce wywalczyła Amelia Skubisz, a trzecie Maja Majcher. W tańcu współczesnym solo wyróżnienie otrzymała również Hania Otrębska. W kategorii inne formy tańca - srebro zdobyła Weronika Wajda.

Oprócz złotych solówek, Swan Dance może pochwalić się też złotymi duetami. W tańcu jazzowym w grupie wiekowej 11-13 pierwsze miejsce zajęły Maja Majcher i Hania Otrębska, a w kategorii 7-10 lat srebro wywalczyły Emma Niewiadomska i Róża Łysko. Złotem w kategorii duety taniec współczesny mogą pochwalić się również Maja Machut i Weronika Lesiak. W tej samej grupie wyróżnienie otrzymały Hania Jagniewska i Iza Załoga.

Choreografie na konkurs przygotowała Marta Herbowska. Wyjazd do Ostrowa rozpoczął sezon konkursów dla tancerek Swan Dance. Przed nimi kolejne wyjazdy.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama