Scattered Clouds

7°C

Kołobrzeg

18 maja 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
18 maja 2022    
    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


koparka kołobrzeg

W Urzędzie Miasta Kołobrzeg odbyło się dziś spotkanie zainicjowane przez prezydent Annę Mieczkowską w temacie łachy na Parsęcie, która zablokowała naturalny wpływ wody do Kanału Drzewnego. Był Marek Duklanowski - dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz autor ekspertyzy, która wykazała cenne przyrodniczo gatunki żyjące w tym miejscu (mówiliśmy o tym kilka tygodni temu - zobacz). Spotkanie przebiegało dość sennie, z piękną opowieścią o naturalnym powstawaniu łachy na rzece. Odkryto tam gatunek chroniony i na tym sprawa mogłaby się zakończyć, gdyby nie mieszkaniec ulicy Basztowej - Andrzej Rafiński, który rozjechał całą narrację ekspertów. Pokazał, jakim bublem - jego zdaniem - była inwestycja odbudowy brzegów Parsęty, a w miejscu, gdzie powstała łacha, był zjazd dla ciężkiego sprzętu. Przez 10 lat nie w sposób naturalny, ale w wyniku ingerencji człowieka powstało coś, o czym kołobrzeżanom mówi się jako naturalnej sukcesji. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama