Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Hok: PiS demontuje hamulce dyktaturyPrzy protestach posłów opozycji i zarzutach o łamanie prawa, niestosowanie się do procedur i reguł, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę o zamianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.


- Przez kilka tygodni mówiliśmy o zamachu na trybunał, a dzisiejsza Komisja Ustawodawcza uchwaliła wyrok, zaś podczas nocnego głosowania ten wyrok wykonano. To była egzekucja na Trybunale Konstytucyjnym. Tak PiS demontuje hamulce dyktatury - mówi kołobrzeski parlamentarzysta. - To wygląda fatalnie. Nie ma vacatio legis, nie ma nawet jak odwołać się do Trybunału Konstytucyjnego. To jest zagrożenie dla kraju i pogwałcenie konstytucji - komentuje na żywo Hok.

Sugerujemy więc posłowi Platformy Obywatelskiej, że być może ustawę zawetuje lub do trybunały skieruje prezydent Andrzej Duda. - (śmiech) Ja wiem, że o tej porze takie głupie żarty przychodzą do głowy. Tu nasuwa się słowo masakra, zwłaszcza, że twarzą tych zmian jest prokurator stanu wojennego, który w sposób skandaliczny obraża posłów i Polaków - mówi Hok.

Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że sprząta bo machinacjach Platformy Obywatelskiej. Opozycja twierdzi, że to zamach na demokrację i skoro PiS nie może zmienić konstytucji, będzie uchwalać niekonstytucyjne ustawy, których nikt nie uchyli, bo Trybunał Konstytucyjny nie będzie mógł pracować. W ekspresowym tempie ustawą zajmą się senatorowie i jeśli wszystko pójdzie po myśli Jarosława Kaczyńskiego, przed świętami ma szansę podpisać ją prezydent - Polakom pod choinkę.

Hok: PiS demontuje hamulce dyktatury

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama