Overcast Clouds

14°C

Kołobrzeg

23 września 2023    |    Imieniny: Tekla, Bogusław
23 września 2023    
    Imieniny: Tekla, Bogusław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Uczniowie Kopernika będą uczestniczyć w symulacjach spraw sądowych

I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne podpisało umowę z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczącą sprawowania patronatu naukowo-dydaktycznego. "W myśl porozumienia uczniowie Kopernika będą mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach, symulacjach spraw sądowych i innych przedsięwzięciach uczelni związanych z edukacją prawniczą, a pracownicy naukowi wydziału, którzy często są również praktykującymi prawnikami, będą odwiedzać kołobrzeskie liceum. Zacieśnienie współpracy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, uczącej się w Koperniku, z której spora część wybiera prawo jako kierunek studiów i przyszłej kariery zawodowej".

Jak dodaje dyrektor I LO, Artur Dzierkowski, są to przede wszystkim absolwenci klas humanistycznych i społeczno-prawnych, ale nie tylko. Każdego roku karierę prawniczą wybierają również maturzyści, którzy pobierali naukę w klasach matematycznych czy biologiczno-chemicznych.

Porozumienie podpisali: dr hab. prof. US Ewelina Cała-Wacinkiewicz – dziekan WPiA US, dr Beata Kanarek – prodziekan WPiA US oraz Artur Dzierkowski – dyrektor I LO. W spotkaniu uczestniczyli także pełnomocnicy obu stron ds. realizacji umowy:  Jakub Suchy (inicjator porozumienia) oraz dr Marta Jasińska.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama