Light rain

18°C

Kołobrzeg

4 lipca 2022    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2022    
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Kolejne zmagania taneczne Swan Dance

Na początku kwietnia w Łebie odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej. Wraz ze zniesieniem obostrzeń nareszcie powróciły stacjonarne zawody i możliwości wyjazdu dla kołobrzeskiej grupy "Swan Dance", działającej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Po raz kolejny młode tancerki i tancerze, przygotowani przez trenerkę Martę Herbowską, nie zawiedli swoich kibiców i odnotowali świetny start.

1 miejsce Matylda Wachowska - Taniec współczesny impro solo do 7 lat
1 miejsce Róża Łysko - Taniec współczesny impro solo 8-9 lat
1 miejsce Gabrysia Wojarska - Taniec współczesny solo do lat 7
1 miejsce Matylda Wachowska - Jazz dance impro solo do lat 7
1 miejsce Michalina Herbowska - Miniatura taneczna solo 10-11 lat
1 miejsce Maja Machut - Taniec współczesny impro solo 12-13 lat
1 miejsce Maria Murek i Maja Machut - Taniec współczesny duety 12-13 lat
1 miejsce Maria Murek i Maja Machut - Jazz dance duety 12-13 lat
1 miejsce Zuzanna Stapor i Weronika Wajda - Miniatura taneczna duety 14-15 lat
1 miejsce Swan Dance III ( Michalina Herbowska, Emma Niewiadomska, Lena Kuryś, Lena Rodak, Klara Szubryt, Gabrysia Wojarska, Kalina Kużownik, Róża Łysko) - Miniatura taneczna formacje 9-12 lat
2 miejsce Natalia Bargiel - Taniec współczesny impro solo do 7 lat
2 miejsce Nina Goleniowska - Taniec współczesny impro solo 8-9 lat
2 miejsce Hanna Otrębska - Taniec współczesny impro solo 10-11 lat
2 miejsce Hanna Otrębska - Taniec współczesny solo 10-11 lat
2 miejsce Hanna Otrębska - Jazz dance impro solo 10-11 lat
2 miejsce Oliwia Maciejewska - Taniec współczesny impro solo 14-15 lat
2 miejsce Maria Murek - Taniec współczesny solo 12-13 lat
2 miejsce Oliwia Maciejewska - Jazz dance solo 14-15 lat
2 miejsce Klara Szubryt i Natalia Kanas - Taniec współczesny duety 12-13 lat
2 miejsce Zuzanna Stąpor i Oliwia Łącka - Taniec współczesny duety od 14 lat
2 miejsce Barbi Swan (Hanna Otrębska, Michalina Herbowska, Róża Lysko, Emma Niewiadomska, Gabrysia Wojarska, Lena Kuryś) - Jazz dance mini formacje 9-12 lat
2 miejsce Baby Swan (Matylda Wachowska, Natalia Bargiel, Milena Gleczman, Kalina Kużownik) - Jazz dance mini formacje do 8 lat
2 miejsce Swan Dance IV - Taniec współczesny formacje 13-16 lat
3 miejsce Gabrysia Wojarska - Taniec współczesny impro solo do 7 lat
3 miejsce Matylda Wachowska - Taniec współczesny solo do lat 7
3 miejsce Milena Gleczman - Jazz dance impro solo do lat 7
3 miejsce Nina Goleniowska - Jazz dance solo 8-9 lat
3 miejsce Milena Gleczman - Jazz dance solo do lat 7
3 miejsce Maja Machut - Taniec współczesny solo 12-13 lat
3 miejsce Maria Murek - Jazz dance impro solo 12-13 lat
3 miejsce Oliwia Maciejewska - Jazz dance impro solo 14-15 lat
3 miejsce Izabela Załoga - Jazz dance solo 14-15 lat
3 miejsce Saphire Swan (Hanna Jagniewska, Oliwia Maciejewska, Izabela Załoga, Oliwia Łącka) - Taniec współczesny mini formacje od 13 lat
3 miejsce Swan Dance V - Taniec współczesny formacje 13-16 lat
4 miejsce Milena Gleczman - Taniec współczesny impro solo do 7 lat
4 miejsce Kalina Kużownik - Taniec współczesny solo 10-11 lat
4 miejsce Klara Szubryt - Taniec współczesny solo 10-11 lat
4 miejsce Hanna Otrębska - Jazz dance solo 10-11 lat
4 miejsce Maria Murek - Taniec współczesny impro solo 12-13 lat
4 miejsce Jakub Siutkowski - Taniec współczesny impro solo 14-15 lat
4 miejsce Izabela Załoga - Jazz dance impro solo 14-15 lat
4 miejsce Julia Hołup - Jazz dance solo 14-15 lat
4 miejsce Emerald Swan (Paulina Wojarska, Zofia Pryć, Zuzanna Stąpor, Weronika Wajda) - Jazz dance mini formacje 13-16 lat
5 miejsce Natalia Bargiel - Jazz dance impro solo do lat 7
5 miejsce Róża Łysko - Jazz dance solo 8-9 lat
5 miejsce Klara Szubryt - Jazz dance solo 10-11 lat
5 miejsce Izabela Załoga - Taniec współczesny impro solo 14-15 lat
5 miejsce Oliwia Łącka - Taniec współczesny solo 14-15 lat
5 miejsce Maja Machut - Jazz dance impro solo 12-13 lat
5 miejsce Jakub Siutkowski - Jazz dance impro solo 14-15 lat
5 miejsce Maria Murek - Jazz dance solo 12-13 lat
5 miejsce Emerald Swan (Zofia Pryć, Zuzanna Stąpor, Weronika Wajda) - Taniec współczesny mini formacje od 13 lat
6 miejsce Klara Szubryt - Taniec współczesny impro solo 10-11 lat
6 miejsce Maksymilian Gleczman - Taniec współczesny impro solo 14-15 lat
6 miejsce Hanna Jagniewska - Jazz dance solo 12-13 lat
7 miejsce Emma Niewiadomska - Taniec współczesny impro solo 10-11 lat
7 miejsce Natalia Kanas - Taniec współczesny impro solo 12-13 lat
7 miejsce Julia Hołup - Taniec współczesny solo 14-15 lat
8 miejsce Lena Rodak - Taniec współczesny impro solo 10-11 lat
8 miejsce Natalia Kanas - Taniec współczesny solo 12-13 lat
8 miejsce Hanna Jagniewska - Taniec współczesny solo 12-13 lat
8 miejsce Maja Majcher - Jazz dance solo 12-13 lat
9 miejsce Klara Szubryt - Jazz dance impro solo 10-11 lat
9 miejsce Zuzanna Stąpor - Taniec współczesny solo 14-15 lat
10 miejsce Lena Kuryś - Jazz dance impro solo 10-11 lat
10 miejsce Maja Majcher - Taniec współczesny solo 12-13 lat
10 miejsce Maksymilian Gleczman - Taniec współczesny solo 14-15 lat
10 miejsce Weronika Wajda - Jazz dance solo 12-13 lat.

10 kwietnia w Inowrocławiu odbył się także II Ogólnopolski Turniej Tańca "Raz dwa trzy dance with me", na którym nie mogło zabraknąć reprezentantek zespołu "Swan Dance". Duet w składzie Maria Murek i Maja Machut okazał się niepokonanym w swojej kategorii wiekowej 12-13 lat, wygrywając dwa złote medale w kategoriach: improwizacja duet jazz oraz improwizacja duet współczesny. Warto dodać, że kołobrzeżanki tańczyły w konkurencji bardzo trudnej i rzadko rozgrywanej na konkursach - improwizacja w duecie do muzyki  losowo wybranej przez organizatora, wymaga bowiem od tancerzy, oprócz doskonałych umiejętności technicznych, idealnego zgrania oraz "wspólnego muzycznego i tanecznego  myślenia". W całym turnieju widzowie mieli okazję obejrzeć ponad 500 prezentacji tanecznych, ocenianych przez sześcioosobową komisję sędziowska, w której składzie znaleźli się specjaliści od  modern jazzu, modernu, tańca klasycznego oraz theatrical jazz.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama