Overcast Clouds

14°C

Kołobrzeg

23 września 2023    |    Imieniny: Tekla, Bogusław
23 września 2023    
    Imieniny: Tekla, Bogusław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

meszkiW tym roku nie ma plagi komarów, nawet osy nie są tak złośliwe. Za to we znaki turystom mogą dawać się meszki. Potrafią pokąsać jak rasowy komar.


Mają od 3 do 6 milimetrów i są znacznie mniejsze od komarów. Ale za to potrafią dotkliwie pokąsać. Ludziom zagrażają samice. Rozcinają skórę, a z powstałej ranki wysysają krew. Miejsca po ukłuciach bywają bolesne i swędzą. Drapanie nie jest wskazane i może powodować odczyny zapalne, a w efekcie trudno gojące się ranki. Meszki nie lubią olejku waniliowego. Wystarczy się nim posmarować, aby skutecznie odstraszyć te owady. Można również stosować preparaty odstraszające owady.

meszki

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama