Light rain

18°C

Kołobrzeg

4 lipca 2022    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2022    
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Czy ktoś to jeszcze pamięta? Awans do II ligi 8 lat temu [wideo]

W 2014 roku Kołobrzeg miał wszystko: stadion godny nawet I ligi, pieniądze, kibiców i zapał działaczy. Wówczas, nasza redakcja postanowiła, że będziemy towarzyszyć biało-niebieskiej drużynie w jej drodze po awans do II ligi. Nadaliśmy na żywo wszystkie mecze w III lidze. Ostatni mecz, 7 czerwca 2014 roku zakończył się wynikiem 4:0 dla Kotwicy Kołobrzeg, która pokonała Koral Dębnica (ta drużyna spadła do niższego poziomu rozgrywek). Tyle, że w 2014 roku nie wystarczyło zdobyć mistrzostwa III ligi. Żeby awansować do II ligi, trzeba było wziąć udział w barażach, dopiero zwycięzca których miał zagwarantowany awans.

15 czerwca pierwszy mecz rozegrany został w Kołobrzegu. Kotwica grała z Ressovią Rzeszów. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. O dalszych losach baraży miał zadecydować mecz w Rzeszowie. Tam również byliśmy z naszą kamerą. To były duże emocje, bo zespół z Rzeszowa miał ogromne ambicje, aby przejść do dalszej fazy baraży. Jednak to Kotwica miała więcej szczęścia w tym meczu i wynik 0:1 dał jej przepustkę do drugiej części baraży.

26 czerwca Kotwica wyjechała do stolicy, aby zmierzyć się z Ursusem Warszawa. Biało-niebiescy wygrali to spotkanie 2:4. Wszystko wyjaśniło się 28 czerwca na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. Kotwica Kołobrzeg wygrała ten mecz barażowy 1:0, pokonując Ursus 1:0. Wówczas, kibice czekali 5 lat na tę chwilę, aby powiedzieć, że ich drużyna to drugoligowa drużyna. Był sukces, były emocje, były marzenia. W II lidze kołobrzeska drużyna była zaledwie rok. Jak to się skończyło, wszyscy pamiętamy. Sen o Kotwicy legł w gruzach. Teraz po 7 latach sytuacja się powtarza: awansowaliśmy do II ligi. Była już radość, były race i gratulacje. Teraz jednak niezbędna jest dyskusja na temat stabilnego finansowania i planów na nowy, drugoligowy sezon...Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama