Clear Sky

29°C

Kołobrzeg

13 sierpnia 2022    |    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
13 sierpnia 2022    
    Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Julia Antolak z nagrodą marszałka za osiągnięcia w 2021

Medale olimpijskie i paraolimpoijskie, tytuły mistrzów świata, zwycięstwa na najważniejszych imprezach akademickich i młodzieżowych – taki był mimo pandemii 2021 rok w sporcie. Za osiągnięte wyniki marszałek województwa Olgierd Geblewicz przyznał nagrody. Gratyfikacje trafią do zawodniczek, zawodników, a także ich trenerów. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył 170 tys. zł.

Na liście wyróżnionych znalazły się 34 osoby. To 20 sportowców i 14 trenerów. Wyróżnienia przyznano medalistom Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych objętych programem igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, igrzysk głuchych oraz w szczególnych przypadkach w sportach nieolimpijskich. Wśród nich znaleźli się reprezentanci lekkoatletyki, zapasów, boksu, kolarstwa torowego i szachów. To sportowcy z Białogardu, Chojny, Darłowa, Grzybowa, Goleniowa, Koszalina oraz Szczecina. 

Z naszego regionu nagrodę w wysokości 7 tysięcy złotych odebrała Julia Antolak za I m. AMŚKobiet w szachach szybkich on-line.

– Rok 2021 był bardzo dobrym czasem dla sportowców związanych z Pomorzem Zachodnim. Starty na Letnich Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, na Mistrzostwach Świata czy Europy w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych dostarczyły zachodniopomorskim kibicom wielu powodów do dumy. Zdobycie wielu medali, w  tym dziewięciu krążków olimpijskich, sprawiło, że to jeden z najlepszych sportowych sezonów w historii regionu. Za te niezapomniane chwile pragniemy nagrodzić nasze zawodniczki i zawodników. Liczymy na sukcesy również w 2022 roku – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama