Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Witalij Kowalenko wzmacnia Kotwicę

Witalij Kowalenko (ur. 12.04.1984 w Browarach Ukraina, 204 cm wzrostu) to zawodnik grający na pozycji silnego skrzydłowego/środkowego. Kowalenko jest wychowankiem Znicza Jarosław. Jako junior otrzymał pozwolenie na występowanie w rozgrywkach juniorskich w Polsce. Dzięki temu w polskiej lidze występował jako tzw. zawodnik miejscowy. W 2007 roku wrócił do ojczyzny. Rok później powołany został do szerokiej kadry reprezentacji Ukrainy. W sezonie 2011/2012 z BK Donieck zdobył mistrzostwo Ukrainy oraz dotarł do ćwierćfinału rozgrywek Eurocup.

Do Polski powrócił w 2014 roku i związał się z Wilkami Morskimi Szczecin. Reprezentował on kolejno barwy Śląska Wrocław, MKS Dąbrowy Górniczej, Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski (Puchar Polski) oraz Trefla Sopot. W 2017 otrzymał polskie obywatelstwo.  

Kowalenko sezon 2021/22 rozpoczął na poziomie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w drużynie SKS Starogard Gdański, gdzie zdobywał średnio 11 punktów oraz ponad 5 zbiórek na mecz.

Wzmocnienie było możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu sponsora tytularnego: Sensation Poland.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama