Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

12 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Lech, Julian
12 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Lech, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nieudany wyjazd Kotwicy do Tychów

Sensation Kotwica na mecz 17. kolejki udała się bez trzech zawodników – Mikołaja Kurpisza, Nataniela Kolasińskiego oraz Huberta Wyszkowskiego. Ich nieobecność miała znaczący wpływ na ostateczny rezultat spotkania, jednak o tym nieco później. Brakującego Kurpisza trener Frank w pierwszej piątce zastąpił wczoraj Wojciechem Jakubiakiem.

Już pierwsze minuty rywalizacji sugerowały, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Sensation Kotwica większe prowadzenie objęła dopiero w połowie pierwszej kwarty, gdy dwa razy skuteczny z linii rzutów wolnych był Piotr Śmigielski - wówczas kołobrzeżanie prowadzili 13:6. Kapitan „Czarodziejów z wydm” od początku meczu był pewnym punktem drużyny, co potwierdził, trafiając z dystansu niemal równo z syreną kończącą kwartę numer jeden. Dwie minuty przerwy wystarczyły gospodarzom, by znacząco zmienić taktykę i błyskawicznie zniwelować straty. Wciąż świetnie prezentowali się Maciej Koperski oraz Andrzej Krajewski, którzy co rusz punktowali dla GKS-u. Co więcej, za sprawą celnej trójki Łukasza Diduszki podopieczni Tomasza Jagiełki na moment objęli prowadzenie. Na moment, bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy jedno oczko dołożył od siebie Mateusz Itrich, dzięki czemu po 20 minutach meczu w Tychach na tablicy wyników widniał remis.

Trzecią kwartę zdecydowanie należy zapisać na konto gospodarzy. Ci z łatwością trafili trzy razy zza linii 6,75 m, raz zanotowali akcję 2+1 i wręcz momentalnie zrobiło się +13 dla GKS-u. Ponadto, kołobrzeżanom zaczęło dawać się we znaki zmęczenie wynikające ze znacznie zmniejszonej rotacji.     W ostatniej odsłonie meczu Sensation Kotwica miała jeszcze swoje szanse, jednak „zabójczy” okazał się kłopot z przewinieniami. Na siedem minut przed końcem piąty faul zanotował Szymon Długosz, a trener Frank miał do swojej dyspozycji już tylko jednego podkoszowego – Mateusza Itricha. Szkoleniowiec „Czarodziejów z wydm” próbował jeszcze gry niższymi zawodnikami, natomiast ci nie potrafili zatrzymać pod koszem Andrzeja Krajewskiego. Kołobrzeżanie w końcówce dwukrotnie zbliżyli się do rywali na odległość pięciu punktów, lecz koszykarze GKS-u nie stracili jakości w ofensywie i utrzymali przewagę do końca meczu. Finalnie tyszanie pokonali Sensation Kotwicę Kołobrzeg 97:88.

W ten sposób zakończyła się pierwsza połowa sezonu zasadniczego. „Czarodzieje z wydm” po 17. kolejkach mają identyczny bilans, co Górnik i GKS, jednak za sprawą korzystnej różnicy małych punktów, kołobrzeski zespół zajmuje drugie miejsce w ligowej hierarchii. Teraz podopiecznych Rafała Franka czekają dwa tygodnie przerwy. Na pierwszoligowe parkiety wrócą dopiero 15 stycznia, gdy w Hali Milenium zmierzą się z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

GKS Tychy - Sensation Kotwica Kołobrzeg 97:88 (16:24, 24:16, 29:18, 28:30)
GKS: Wieloch 23, Koperski 18, Krajewski 13, Stankowski 11, Mąkowski 10, Diduszko 9, Tyszka 9, Trubacz 4, Nowak 0.
Sensation Kotwica: Nelson 22, Pieloch 18, Śmigielski 17, Długosz 14, Itrich 9, Jakubiak 7, Wieczorek 1.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama