16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Lider poza zasięgiem Kotwicy0:8 było po czterech minutach gry w sobotnim meczu Kotwicy, z liderem rozgrywek 1 ligi, Sokołem Łańcut. Gospodarze zmobilizowali się jednak i choć długo nie mogli się wstrzelić, od piątej minuty, po ich stronie na tablicy zaczęły pojawiać się kolejne punkty.

Kwarta otwarcia; trzema dla gości. Połowa drugiej 2:11, i dalsze kłopoty z dokładnym trafieniem. Znowu i od połowy tej kwarty, poszło lepiej (12:8), a już jej ostatnie dwie minuty, to popis doskonałych obron kołobrzeżan. Na przerwę drużyny schodziły z ośmiopunktowa przewagą Sokoła.  W początku trzeciej odsłony (jej trzecia minuta) doszło już do 15 punktów różnicy na korzyść łańcucian, ale jak  poprzednio, miejscowi zaczęli wynik gonić i choć odrobili pięć „oczek”, nadal jednak przegrywali dziesięcioma. Do tego momentu zawodów, najbardziej Kotwicy dał się we znaki Marcin Sroka, zdobywca 20 punktów (w tym 10 z 11 wolnych; w meczu 12/13). Ostatnia kwarta; w siódmej minucie kolejna, szesnastopunktowa przewaga przyjezdnych i kolejna pogoń graczy z wybrzeża. Końcowe trzy minuty meczu; 12:4 dla Kotwy, za mało to jednak na dogonienie rywali, a dodać trzeba, że nie oddali oni ani na chwilę prowadzenia.  O wyniku lidera zadecydowała więc przewaga punktowa z pierwszej połowy, obroniona remisem drugiej (36:36).

Tym razem Kotwica miała zdecydowanie mniej strat od przeciwników (8/17), ale i mniej zbiórek (34/43), asyst (13/17). Więcej przechwytów (6/2), co dało przewagę punktów po szybkim ataku (17/7) i po stratach (15/11). Wygraliśmy punkty spod kosza (32/30), przegraliśmy punktami zmienników (20/40) oraz skutecznością rzutów z gry (37/41 procent). Najbardziej chyba istotne okazały się trafiane rzuty wolne (11/19), i choć tu byliśmy skuteczniejsi (79/76 proc.), jednak prawie dwukrotnie większa ilość oddanych, dała końcową przewagę Max Elektro Sokoła.

W drużynie Kotwicy, omal otarłszy się o double-double, doskonale jak zwykle ostatnio, zaprezentował się Łukasz Bodych. Mocno wprowadził się do zespołu,  również blisko double, na pozycji silnego skrzydłowego, zastępujący chwilami środkowego, Daniel Grujić; zagrzewający głośno kolegów do obrony i sam dobrze broniący, walczący o piłkę po obu stronach boiska, był ważnym ogniwem ekipy miejscowych. Końcówkę meczu miał również niezłą Paweł Pawłowski, a w trakcie jego trwania po prawie dziesięć „oczek”, dołożyli  Adrian Suliński i Patryk Przyborowski. Niestety, tym razem to jeszcze było o kilka punktów za mało na broniących fotela lidera gości z Podkarpacia, ale następnym razem, w pełnym składzie…

Kotwica Kołobrzeg  -  Max Elektro Sokół Łańcut    70 : 62   (12:15, 14:19, 17:19, 19:17)
Kotwica : Ł. Bodych  12 (8 zbiórek),  P. Pawłowski  12 (2x3, 7 zb.),  D. Grujić  10 (& zb.),  A. Suliński  9,  P. Przyborowski  9,  K. Hanke  5(1x3),  P. Dzierżak  4 (7 asyst),  D. Neumann  1,  A. Włodarczyk  0,  A. Małetko  0,  G. Dobriański,  K. Rduch
Max Elektro : M. Sroka  22 (2x3, 5 zb.),  J. Koszuta  13,  S. Szymański  8,  M. Klima  8,  A. Czujkowski  8,  B. Czerwonka  4,  M. Zywert  3,  R. Kulikowski  2,  K. Krajniewski  2,  J. Balawender  0

Dodać trzeba, iż to już pożegnanie z koszykówką w Kołobrzegu w tym roku. Kolejne cztery mecze Kotwica rozegra na wyjazdach, a w Milenium zaprezentuje się dopiero 14 stycznia, w spotkaniu z GKS-em Tychy.