19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Podwójny sukces OPPW dniach 3-6 marca 2016 w Łebie odbywał się XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży w kategoriach kadet i kadetka.

Przez 3 dni 20 zespołów żeńskich oraz 16 zespołów męskich z całej Polski rywalizowało w tym bardzo prestiżowym turnieju. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wystawił do tego turnieju zarówno skład żeński, jak i 2 zespoły męskie. W turnieju każdy z zespołów rozegrał aż po 6 spotkań!!! Kołobrzeskie zespoły spisały się znakomicie plasując się ostatecznie na 4 miejscu w turnieju żeńskim jak i 4 miejscu w turnieju męskim ( zespół I ). Drugi zespół męski, który w pierwszej fazie turnieju rozgrywał bardzo dobre spotkania lecz w końcówkach brakowało mu szczęścia ostatecznie uplasował się na XIII miejscu.

Kołobrzeskie siatkarki pod wodzą Leszka Kowalewskiego były niepokonane, aż do meczu półfinałowego. Ich przeciwnikiem był zespół UKS TYGRYSY STRZELIN, który ostatecznie okazał się zwycięzcą całego turnieju. Kołobrzeżanki przegrały mecz po tiebreaku w którym w kluczowych momentach zabrakło szczęścia, a także trafnych decyzji sędziowskich. Ostatniego dnia w meczu o brązowy medal dziewczęta zmierzyły się z zespołem Wieżyca 2011 Stężyca. Pierwszy set ułożył się po myśli i siatkarki opp wygrały go bez większych problemów. Drugi set to już zmęczenie i rozkojarzenie kołobrzeżanek co pokazywała bardzo duża ilość zepsutych zagrywek. Tibreak przegrany po niesamowitej walce ( 17:19) niestety kolejny raz nie był szczęśliwy dla naszych siatkarek i ostatecznie zajęły IV miejsce w całym turnieju.

Kadeci pod wodzą Roberta Szpaka już w grupie musieli uznać wyższość gospodarzy zespołu SPS LĘBORK, który w ostatecznym rozrachunku okazał się zwycięzcą całego turnieju. Kołobrzeżanie wygrali jednak pozostałe dwa mecze i w meczu ćwierćfinałowym zmierzyli się z zespołem KORAB PUCK. Siatkarze opp pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając po wyrównanym meczu wynikiem 2:0. W półfinale kolejny raz na turnieju kołobrzeżanom przyszło się zmierzyć z zespołem SPS LĘBORK. Było to o wiele lepsze spotkanie niż w grupie, jednak to Lębork wywalczył awans do finału, a naszym siatkarzom pozostała walka o 3 miejsce. Rywalem w walce o podium okazał się być bardzo mocny zespół JURAND MALBORK - ćwierćfinalista Mistrzostw Polski. Kołobrzeżanie podeszli do spotkania bardzo zmotywowani i dosyć niespodziewanie wygrali pierwszego seta. Początek drugiej odsłony należał do kołobrzeskich siatkarzy, którzy bardzo dobrze radzili sobie w ataku. W połowie seta pojawiły się jednak problemy z przyjęciem zagrywki i Malbork doprowadził do tibreaka. Trzeci set do połowy był bardzo wyrównany jednak bardzo dobrze w polu zagrywki dysponowani byli zawodnicy z Malborka i to oni sięgnęli po 3 miejsce w turnieju. Jednak bardzo cieszy znakomita postawa kołobrzeskiego zespołu, który po nieudanym turnieju finałowym o Mistrzostwo Województwa rozegrał w Łebie bardzo dobre zawody.

Drugiemu zespołowi zabrakło trochę szczęścia szczególnie w pierwszym meczu turnieju z LOTOSEM TREFL GDAŃSK. Kołobrzeżanie dominowali na boisku jednak w decydujących momentach popełniali niewymuszone  błędy i musieli uznać wyższość zespołu z trójmiasta. Zwycięstwo w tym meczu dałoby przepustkę do gry o miejsca 1-8 w turnieju. W dalszej fazie turnieju Kołobrzeżanie przegrali jedynie z ćwierćfinalistami Mistrzostw Polski kadetów -  Stoczniowcem Gdańsk oraz Świdnicą ( późniejszym finalistą Łebskiego turnieju ). Bardzo motywującym było zwycięstwo nad pierwszym składem MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL, który także w tym roku awansował do rozgrywek centralnych, a w turnieju zajął ostatecznie V miejsce. Zdecydowane wygrane z zespołami z Wołomina oraz Kętrzyna zapewniły kołobrzeżanom XIII miejsce w turnieju.

Organizator wyróżnił także z każdego zespołu najlepszych zawodników i zawodniczki. Wśród kołobrzeskich reprezentantów wyróżnienie otrzymali: Nikola Olchowik, Jakub Gałka oraz Jakub Golon.