29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Kolejne wygrane mecze Kotwicy 50Nadal trwa dobra passa koszykarskich drużyn Kotwicy 50. Najpierw w hali przy ul. Wąskiej zaplecze Kotwicy 50 pokonało w ramach trzecioligowych zmagań  KK Gryf Goleniów.

Następnie, w niedzielę w Szczecinie młodzicy wygrali z drużyną Wilków Morskich. Zwieńczyli dzieło seniorzy Kotwicy 50, zwyciężając w siódmej kolejce ligowej, w hali Milenium Itago Gdynia.

Kotwica 50 Kołobrzeg – Itago Gdynia
Obie drużyny dość spokojnie rozpoczęły mecz. Do jego szóstej minuty  zawodnicy rzucili po 11 punktów, po czym Kotwica zaczęła bronić trochę skuteczniej i utrzymując niezły poziom ofensywy dorzuciła  jeszcze 12 „oczek”. Była to kwarta Grześka Arabasa, który zaaplikował przeciwnikom 9 punktów. W drugiej kwarcie, przez pierwsze sześć minut przeciwnicy trafili tylko jeden rzut, zdobywając 2 punkty, my zaś w tym samym czasie zdobyliśmy ich 18. W siódmej i ósmej minucie gracze Itago trafili trzy „trójki”, my odpowiedzieliśmy siedmioma punktami, powiększeniem przewagi, by zejść na przerwę z 19-punktową  różnicą. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił, poza tym, że nasza przewaga rosła dalej. Przeciwnicy sporo faulowali, opadając zapewne z sił. W czwartej kwarcie,  zgodnie już chyba z tradycją, trener Paweł Blechacz dał pograć reszcie zawodników. Rzucono w niej najmniej punktów, ale i tak o 10 więcej niż przeciwnicy.  Cały mecz przebiegał, zgodnie z przewidywaniami, pod dyktando Kotwicy 50. Zawody bez większych napięć, choć było parę zagrań, po których publiczność gromko oklaskiwała zawodników. Kilka  popisowych „wsadów” Marko Djurića, Pawła Kowalczuka i Maćka Szewczyka okrasiła zawody. Oklaskiwano też parę  zagrań szybkiego Dawida Mieczkowskiego. Chwilami  Kotwica mobilizowała się też do skutecznej obrony;  jaką wiemy już, potrafi grać, co z miejsca dawało zwiększenie przewagi. Gracze Kotwicy zanotowali  na swym koncie jedenaście przechwytów,  54 zbiórki (przeciwnicy 41), z czego P. Kowalczuk - 12, a Dawid Mieczkowski  -9  i aż  28 (przeciwnicy 11) asyst. W meczu nie zagrał kontuzjowany w poprzednim meczu, w  Inowrocławiu;  Marcin Chudy.
Swoją grą oraz wysokim miejscem w tabeli rozgrywek ( drugie miejsce, ale tylko dlatego, że pierwsza drużyna,  AZS Toruń, rozegrała o jeden mecz więcej) koszykarze chcą pozyskać kibiców, licząc na coraz większą frekwencję na meczach. Gracze zapraszają również do kibicowania, na zawodach, osoby niepełnosprawne, które wstęp mają bezpłatny. Kolejne mecze, 8 i 9 kolejki zawodnicy rozegrają na wyjazdach, bowiem zamieniono gospodarza dziewiątego meczu. Gospodarzem, miast Kotwicy, będzie Decka Pelplin. W Kołobrzegu Kotwica 50 zagra dopiero 12 grudnia.

Kotwica 50 Kołobrzeg – Itago Gdynia    93 : 54      (25 : 17), (25 :12), (23 :13), (22 : 12)
Kotwica 50: G.Arabas  27 (3x3, 5 asyst, 3 przechwyty),  D.Mieczkowski  12  (9 asyst, 9 zbiórek, 3 przechwyty),   M.Djurić  11 (1x3, 5 zbiórek),  P.Pawłowski 11 (1x3),  P.Kowalczuk 10 (12 zbiórek, 4 asysty, 2 bloki),  Ł.Wichniarz 10 (7 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwyty),  G.Dobriański  8 (1x3), M.Szewczyk 4(5 zbiórek, 1 blok), K.Urban, A.Małetko, K.Rduch
Itago Gdynia:  Sz.Janiewski  9 (1x3),  P.Trzebiński 7 (1),  T.Portacha 6,  M.Olik 6 (2),  P.Pęksyk 6,  M.Gogola 6 (2),  T.Baliński 5(1),  K.Kozakiewicz 5 (1), F.Omolekan 2,  Ł.Płaczek 1,  M.Kaliński

Kotwica 50 – KK Gryf Goleniów (3 liga)  65 :63 (23:13, 11:26, 18:8, 13:16)
Nic nie zapowiadało ogromnej „nerwówki” w końcówce meczu. Początek zawodów, spokojny, „poukładany”, Kotwica dość skuteczna w ofensywie i niezła w obronie. W 8 minucie  prowadziła już 21:7. W drugiej kwarcie, kiedy gracze Gryfa przycisnęli, zaczęli agresywniej bronić, skuteczniej trafiać do kosza, nasi pogubili się. Zdekoncentrowani, słabo bronili, zgubili gdzieś skuteczność rzutów. Od wyniku 27:15 w drugiej minucie, przez 29:29 w ósmej, spadliśmy do 34:39 na koniec I połowy. Trzecia kwarta, to skuteczne odrabianie strat. W jej czwartej minucie Kotwica 50 doprowadziła do 40:39, by zakończyć kwartę wynikiem 52:47, dzięki trochę szczelniejszemu kryciu i lepszej skuteczności. Czwarta kwarta, po niezłej „połówce”, zamieniła się w tragedię. Zła obrona, a właściwie jej zupełny brak, brak skuteczności, to grzechy główne naszych zawodników. Po 60:47 w piątej, 63:53 w ósmej i 65:57 w dziewiątej, mogliśmy przegrać mecz w ostatniej minucie, kiedy to zawodnicy Gryfa trafili „trójkę”, poprawili „dwójką” po przechwycie piłki wyrzucanej z końcowej linii przez K. Urbana, przy próbie wprowadzenia jej do gry. Ta dość kuriozalna akcja przeciwników, niewiele brakowało, a doprowadziłaby do remisu lub co gorsze; przegranej, tym bardziej, że w czterech rzutach osobistych wykonywanych w ostatnich 30 sekundach meczu, pudłowali O. Blaszkiewicz i P. Lasota. Na szczęście przeciwnicy też nie trafili już żadnego z rzutów.
W meczu dobrze zagrał Maciek Szewczyk, zdobywca 16 punktów, posiadający na koncie wiele zbiórek, pomocny  w defensywie; nieźle kapitan drużyny- Gracjan Dobriański.
Kotwica:  M. Szewczyk 16 (1x3), P. Lasota 14 (2),  A. Małetko 9 (2),  G. Dobriański 8 (1),  O. Blaszkiewicz 7 (1),  M. Goiński 5 (1),  M. Przęzak 3, K. Rduch 2,  Sz. Wizert 1, K. Urban, J. Świtaj
Gryf:  M. Cwelich 12, M. Kazimierczak 9,  A. Musiej 8, T. Góra 8,  D. Musialski7 (1x3),  M. Pawlak 7 (2), M. Żyłczyński 4,  J. Boruk 3,  B. Grynfelder 2,  M. Niełacny 2,  K. Szymański 1,

Kotwica 50 (młodzicy)
Najmłodsi koszykarze Kotwicy 50 rozegrali w Szczecinie mecz ze swoimi rówieśnikami z drużynie Wilków Morskich. Zwyciężyli kołobrzeżanie, nie pozostawiając przeciwnikowi złudzeń i prowadząc przez cały mecz, chwilami nawet prawie dwudziestopunktową różnicą. Nasi chłopcy odkryli, że nie taki wilk straszny i zakończyli mecz zwycięsko, mając 6 punktów przewagi.
Wilki Morskie – Kotwica 50 Kołobrzeg   37:43  (5:9, 7:16, 10:10, 15:8)
Kotwica 50:    I.Fiedosewicz 12, T.Urban 10, B.Waszkowski 7, T.Wysocki 4, F.Maszerowski 3, J.Gałgański 3, J.Gaca 2, A.Ciesielski 2, A.Zatorski, K. Kierul kpt., G.Zbirochowicz, J.Lewis,
Wilki Morskie:  O.Znamierowski 12, N.Kaniecki 8, I.Kądzierski 5,