Broken Clouds

16°C

Kołobrzeg

18 czerwca 2024    |    Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
18 czerwca 2024    
    Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miejski Portal Informacyjny Miastokolobrzeg.pl to jedyny w mieście tabloid i pierwsza w Kołobrzegu telewizja internetowa Miastokolobrzeg.tv. To wszystko składa się na największą w Kołobrzegu i okolicy grupę nowych mediów. Dzięki temu, nasi Czytelnicy mają Kołobrzeg i wydarzenia na wyciągnięcie ręki całą dobę, 7 dni w tygodniu. Chwalimy się, że o Kołobrzegu wiemy wszystko, a w każdym razie staramy się, aby być najlepiej poinformowanym medium w okolicy.

"Miasto na wyciągnięcie ręki" - to nasza dewiza! Chcemy, aby Czytelnicy odwiedzając Miastokolobrzeg.pl w jednym miejscu znaleźli nie tylko informacje, ale informacje poszukiwane. Kołobrzeg wydaje się małym miastem. Tylko wydaje się, ale dzięki nam sprawy Kołobrzegu stają się bliższe. Sprawdź sam!

Oto zespół Miastokolobrzeg.pl 

Kacper Pajor
foto
Artur Sempruch
facebook
Przemek Gryń
foto
Robert Dziemba
dziennikarz


Ponadto, współpracują z nami: Maciej Grala, Maciej Hryb, Edward Stępień, Tadeusz Jończyk.


HISTORIA

Miejski Portal Informacyjny Miastokolobrzeg.pl powstał 6 grudnia 2009 r. i kontynuuje tradycje zainicjowanego na początku 2007 r. projektu "e-miasto.kolobrzeg.pl". Naszym celem jest tworzenie bezpłatnego, rzetelnego i kompleksowego serwisu internetowego dla Mieszkańców Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego. Stawiamy na aktualne i ciekawe informacje społeczno-polityczne, w tym wydarzenia z dziedziny kultury i sportu. Nie pomijamy również historii naszego regionu i tematyki zdrowotnej. Stawiamy także na publicystykę, ważną dla naszych Czytelników: komentarze, felietony i reportaże.

Dążymy do stworzenia uniwersalnego systemu przekazywania informacji, wykorzystując do tego słowo pisane, zdjęcia, ale także dźwięk i obraz. Naszym celem jest odpowiedź na zróżnicowane zapotrzebowanie Odbiorców. Rozwój technologii internetowej umożliwia wyjście naprzeciw oczekiwaniom Internautów, zarówno dla tych, dla których ważną rolę odgrywa krótka i treściwa notatka prasowa, jak i dla tych, którzy poszukują poszerzonego źródła w postaci wywiadu radiowego czy telewizyjnej relacji z konferencji prasowej.

Stawiamy na rzetelność i profesjonalizm. Odwiedzając Miastokolobrzeg.pl nasi Czytelnicy mają pewność, że dostarczamy informacje sprawdzone lub potwierdzone w odpowiednich źródłach. Dążymy do tego, aby staranność naszej pracy była jak najwyższa. Naszym celem jest Czytelnik i jak najwyższa jakość naszych produktów. Gwarancją powyższego jest fachowa kadra i profesjonalizm zawodowy. Mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mediów elektronicznych. W naszej pracy nawiązujemy do tradycji tego medium: innowacji i nowoczesnych rozwiązań. Jako pierwsze medium elektroniczne w Kołobrzegu dysponowaliśmy wersją mobilną naszego portalu. W nocy z 23/24 sierpnia 2015 r. uruchomiliśmy nową wersję strony, przystosowaną do odbioru na wszystkich nowoczesnych urządzeniach mobilnych.

informacje kołobrzeg, miasto kołobrzegW marcu 2010 roku narodził się kolejny projekt, który rozwinęliśmy w Wydawnictwie AMBERPRESS. Postanowiliśmy wydawać tabloid pod tym samym tytułem, co portal Miastokolobrzeg.pl . Zasadniczo, chcieliśmy docierać z gazetą drukowaną do osób, które z różnych powodów nie zaglądają na portal w sieci. Nie każdy Czytelnik miał wówczas dostęp bądź potrafił korzystać z internetu. Staraliśy się jednak, aby w druku znaleźć kilka ciekawych i nowych tematów, które przekazywaliśmy Czytelnikom. Szczególną uwagę zwracamy na szatę graficzną, która na kołobrzeskim rynku nie ma sobie równej. To zasługa Sławka Chałupniczaka. Gazetę wydawaliśmy raz w miesiącu. Sam pierwszy numer, który miał ukazać się w maju 2010 roku, pilnie przebudowaliśmy i wyszedł tak naprawdę w kwietniu 2010, zaraz po katastrofie smoleńskiej, w której zginął poseł Ziemi Kołobrzeskiej - Sebastian Karpiniuk.

Co ciekawie i niezwykle nowatorskie na kołobrzeskim rynku, poza formą wydawniczą, także dystrybucję oparliśmy na naszej wiedzy o tym, co w Kołobrzegu się dzieje. Gazeta była dystrybuowana bezpłatnie. Nasz tytuł, obok Kołobrzegu, docierał również do Gościna, Ustronia Morskiego i Rymania. Warto podkreślić, że nr 15 i 41 "Miasta Kołobrzeg" o tematyce wakacyjnej, ukazały się w rekordowym dla Kołobrzegu nakładzie - 50 tysięcy egzemplarzy. Ostatni numer ukazał się w grudniu 2013 roku. Zawartość naszej gazety znajdziesz tutaj (kliknij).

informacje kołobrzeg, miastokolobrzeg.tv24 czerwca 2012 przeprowadziliśmy pierwszą w historii Kołobrzegu próbną transmisję telewizyjną. Nadaliśmy na portalu Miastokolobrzeg.pl sygnał z jubileuszowej mszy św. księdza prałata Józefa Słomskiego. Okazało się, że nie tylko jest to de facto możliwe (choć jakość sygnału była słaba), to w dodatku cieszyło się to ogromną popularnością. Dużym wysiłkiem całego zespołu Wydawnictwa AMBERPRESS, udało się wypracować odpowiednie metody i wdrożyć technologię nadawania sygnału telewizyjnego w internecie. Tak narodziło się nasze nowe przedsięwzięcie: Miastokolobrzeg.tv.

To nowatorski projekt, który regularnie rozwijamy. Otworzyliśmy studio w dawnej Wenedzie przy ul. Łopuskiego, skąd nadajemy audycje na żywo. Nadajemy również w miarę regularnie jak na nadal rozwijane przedsięwzięcie, program telewizyjny z bieżących wydarzeń w Kołobrzegu. Podejmujemy tematy, których nie ruszają inni. Rozmawiamy z osobami, które naprawdę mają coś do powiedzenia. Stąd Miastokolobrzeg.tv cieszy się coraz większą popularnością. Jako pierwsi w historii nadaliśmy na żywo mecze Kotwicy Kołobrzeg, w dodatku z niemal wszystkich spotkań w III ligi i ze spotkań, które dały awans Kotwicy Kołobrzeg do II ligi, rozgrywanych w Rzeszowie i Warszawie.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama