Już po raz ósmy Ognisko Pracy Pozaszkolnej gościło młodych artystów w ramach Powiatowego Maratonu Artystycznego organizowanego pod patronatem starosty Tomasza Tamborskiego.
Dwudniowa impreza zgromadziła ponad dwustu uczestników rywalizujących w czterech kategoriach sztuki takich jak: taniec, sztuki plastyczne, śpiew i recytacja poezji. Jurorzy oraz licznie zgromadzona publiczność podkreślała wysoki i wyrównany poziom prezentowany przez uczestników. O wzrastającej randze maratonu niech świadczy fakt, iż wystartowali w nim artyści z poza powiatu kołobrzeskiego między innymi z Koszalina i Darłowa.
Wyniki poszczególnych konkursów:
konkurs recytatorski
Grand Prix - nagroda główna konkursu: Julia Pawlak
Tytuł laureata i dużą statuetkę Maratonu Artystycznego OPP otrzymali:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: nagrody nie przyznano
* w kategorii gimnazjum: Kacper Pierzak
* w kategorii szkół podstawowych: Lawinia Zawartowska, Kacper Ryplewski
* w kategorii "mała forma teatralna": nagrody nie przyznano
Tytuł laureata i małą statuetkę Maratonu Artystycznego OPP otrzymali:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: Bartosz Dankowski, Patrycja Mosek
* w kategorii gimnazjum: Iga Szukalska
* w kategorii szkół podstawowych: Zaira Fitał, Hanna Lebioda
* w kategorii "mała forma teatralna": Zespół Teatralny "24 twarze klasy teatralnej"
Nagrodę Specjalną za prezentację o tematyce morskiej otrzymał: Szczepan Czaplewski
Ponadto przyznano wyróżnienia:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: Mariola Gwizd
* w kategorii gimnazjum: Agnieszka Dusza, Maya Niżnik
* w kategorii szkół podstawowych: Anna Bargiel, Amelia Marczak, Dominika Puzio, Zofia Ruszczak
Konkurs plastyczny:
MARTWA NATURA
LAUREACI „Martwa natura”
Kategoria Gimnazjum i Liceum
Luiza Plak, Aleksandra Bobrowicz , Julia Florkowska
Wyróżnienia
Paula Łozicka, Amanda Ulikowska ,Julia Boruszczak ,Julia Nowicka
Kategoria wiekowa 10-12 lat
LAUREAT
Blanka Matyjach
Wyróżnienia
Julia Weiler, Nina Kucharczyk
Nagroda Specjalna za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej jury przyznało Zuzannie Koseckiej.
ZWIERZAKI CUDAKI
Wyróżnienia
Hanna Hester,Michalina Olek, Dominika Błażeja, Ula Ferenc,
Ines Marcinkowska,Zosia Iwanowska,Ignaś Grzegorczyk,Laura Czarnota,
Barbara Majda, Martyna Koremba, Michał Czarnota , Mateusz Kabałek,
Zuzia Kozubowska, Hania Grzegorczyk,Nicola Czarnota, Ania Bergiel.
Konkurs piosenki:
W kategorii – soliści, szkoła podstawowa, klasy I - III
Wyróżnienie I stopnia:
Michalina Olek, Maja Jedziniak, Lena Oczniew, Zofia Pryć, Natasza Kozak, Paulina Wojarska, Amelia Dławichowska, Karolina Książek
Laureat: Emma Piedplat – Wąsowicz
Nagroda specjalna za wykonanie piosenki o tematyce morskiej: Hanna Mańkowska
W kategorii – soliści, szkoła podstawowa, klasy IV - VI
Wyróżnienie II stopnia: Anna Bogacz, Emilia Kozieł
Wyróżnienie I stopnia: Marcel Górski, Marta Świątkowska, Weronika Komers, Karolina Malec
Laureat: Jaśmina Wenta
W kategorii Zespoły wokalne:
Wyróżnienie II stopnia: Duet Karolina i Emma, Zespół „Midnight”
Wyróżnienie I stopnia: „Promyczki”, „The chatterboxes”, Duet Karolina i Emilka
Laureat: „Fistaszki”
W kategorii – gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne
Wyróżnienie II stopnia: Oliwia Kądziołka
Wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Truszkowska, Adam Sieruga, Julia Pawlak, Maja Mackojć
Laureat: Szczepan Czaplewski, Weronika Grzyb
Konkurs tańca:
W kategorii taniec współczesny do 12 lat
I miejsce Swan Dance w układzie „ Śnieżynki”,
II miejsce Swan Dance „Owieczki”,
III miejsce „Kukułka”.
Soliści: I miejsce Julia Kozakiewicz „Love”,
II miejsce Zaira Fitał „Syrena”,
III miejsce Roksana Testa „Lalala”
W kategorii powyżej 12 lat :
I miejsce Tirlitonki „Król lew”
II miejsce Swan Dance „Lejdiss”
III miejsce Revoltade Darłowo „Sen”.
Soliści: : I miejsce Aleksandra Maciak „Dzika”
II miejsce Kornelia Downarowicz „Mroźny ocean”
W kategorii taniec ludowy do 12 lat:
I miejsce Algi „Krakowiak”,
powyżej 12 lat
I miejsce Algi „Taniec cygański”
W kategorii taniec towarzyski do 12 lat: I miejsce Algi „W rytmie Jazzu”
II miejsce Revoltade Darłowo „Walc angielski”.
Powyzej 12 lat I miejsce Algi „Fantazja”.
W kategorii taniec nowoczesny do 12 lat:
I miejsce Cheerleaders Pasja Team Koszalin,
II miejsce Tirlitonki „Mała Modelka”,
III miejsce Revoltade Darłowo „Jeden rytm”.
Soliści: I miejsce Lena Puc „Ptakiem być”,
II miejsce Amelia Hull „ Tańcząca Syrenka”.
Powyżej 12 lat jury przyznało trzy równorzędne
I miejsce: Escape Crew Koszalin, Tirlitonki, Three Team Gim nr3,
II miejsce Algi „Wolność”,
III miejsce Darłowo „Żywioły”.
Soliści i duety:
I miejsce Balbina Szczepanek „Tęsknota”,
II miejsce Balbina Szczepanek, Klaudia Wachowiak „ Nieporozumienie”
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Oprawę plastyczną maratonu przygotowały Beata Dąbrowska oraz Magdalena Kondraciuk.
Całość poprowadził niezastąpiony Wojciech Czaplewski.
Laureaci w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego.
Oczywiście należą się także serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznej imprezy, a byli to:
Pani Anna Mieczkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,
Organizacja Rybaków Łodziowych-Producentów Rybnych Sp. z o.o
Jadwiga Klimczak Przedsiębiorstwo Usług Morskich „ Nawigator”
Zbigniew Kawka
Janusz Szybowski
UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.
Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.