menu

Fotoreportaż z zalanego Wilkowa

Wilków w województwie lubelskim. Niewielka gmina w powiecie hrubieszowskim została niemal całkowicie zalana. Pod wodą znalazło się 95% powierzchni gminy, wraz z zabudowaniami i całym dorobkiem życia mieszkańców. Na miejscu walki ludzi z żywiołem z aparatem był Piotr Krahl.


Na 25 wsi w gminie, woda oszczędziła zaledwie 4. Ewakuowano 25% ludności. Ludzie koczowali na piętrach i strychach zalanych domów. Część z nich nie miała nawet tego, bo woda zmiotła ich majątki z powierzchni ziemi. Zalało cmentarz. Woda niesie mnóstwo przedmiotów. Płyną nią także truchła utopionych zwierząt. Wisła zajęła również chmielowe uprawy. Z wody wystają tylko tyczki.
Jak mówi Piotr Krahl, opadająca powoli woda ukazuje ogrom zniszczeń, a przede wszystkim ludzką bezradność wobec potęgi żywiołu. W Wilkowie brakuje dosłownie wszystkiego: wody, konserw, chleba, środków czystości, pieluch, paszy dla zwierząt czy karmy dla wałęsających się psów. Obecnie mieszkańcom gminy pomaga cała Polska.

Fotografie: Piotr Krahl
WYDAWNICTWO PASADENA
Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.