menu

Pozostałości zimnej wojny (foto)

Na plaży zachodniej erozji ulegają jedne z ostatnich pozostałości zimnej wojny w naszym mieście. Żelbetowa konstrukcja rozpada się wraz z brzegiem morskim.


Ostatnie sztormy spowodowały znaczne podmycie brzegu na plaży zachodniej w kierunku zabytkowego XIX-wiecznego Szańca Kleista. Jest to bardzo mało znany obiekt, który w dużej części został zaanektowany przez Marynarkę Wojenną. Jednak w jego kierunku prowadzą równie ciekawe zabytki, mianowicie pozostałości żelbetonowych tuneli i bunkrów, zbudowanych w plaży. Ich okres świetności dawno już minął. Obecnie siły natury dokonują ich kresu, a o ich dawnej świetności przypominają niewielkie odcinki w ścianie wydmy. Szkoda, że razem z brzegiem tracimy również cenny drzewostan. Niestety, klifowy brzeg po zachodniej stronie Parsęty nie jest w żaden sposób chroniony.Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.