menu

Kołobrzeskie Koniki (fotogaleria)

Juliusz Aniszewski i Elżbieta Cherezińska - to osoby, które zdobyły statuetki konika morskiego, wyróżnione przez prezydenta i kapitułę dziennikarską.


Kapituła prezydencka nominowała do nagrody "Konika" Elżbietę Cherezińską i Janusza Lubińskiego, właściciela Camping Baltic Nr 78. Kapituła Dziennikarska nominowała do tytułu Kołobrzeżanina Roku Juliusza Aniszewskiego, Elżbietę Cherezińską i Katarzynę Kolman. Statuetki "Konika" zdobył Juliusz Aniszewski i Elżbieta Cherezińska. Ta ostatnia nie pojawiła się w Hali Milenium. Niestety, zmogła ją grypa. Janusz Gromek wręczył także prezydenckie wyróżnienia. Otrzymała je firma "Amberline" i "Pilawa".

Podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Miasta swoją nagrodę wręczył również Tomasz Tamborski - starosta kołobrzeski. Perła Powiatu przypadła znanej firmie z Charzyna - "Nordfish". Firma powstała w 1994 roku. Obecnie jest to potentat produkcji rybnej w regionie.

Juliusz Aniszewski to kierownik kołobrzeskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Od dziennikarzy otrzymał nagrodę za dobroć, serce, długoletnie zaangażowanie i nieustępliwość w niesieniu pomocy mniej zamożnym, bezradnym i poszkodowanym przez los. Elżbieta Cherezińska to pisarka. Konika otrzymała za talent, lekkość i pracowitość, za oswajanie historii i poskramianie demonów damsko-męskich z Wikingami i Chrobrym w tle. Wyróżnienie dla Katarzyny Kolman, znanego lekarza weterynarii, również należy uznać za trafione. Jak powiedziała podczas wręczania nagród przedstawicielka kapituły dziennikarskiej Małgorzata Maj z "Gazety Kołobrzeskiej", gdyby radość wyleczonych zwierząt mierzyć machaniem ogonów, mruczeniem, kicaniem czy trelowaniem, to Kołobrzeg i okolice byłyby najweselszym miejscem na Ziemi.

Podczas spotkania, Janusz Gromek pochwalił się wszystkim, że dziś rano został dziadkiem. Na świat przyszła jego wnuczka. Z tej okazji prezydent postawił wszystkim kolejkę znakomitego trunku.Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.