menu

Pieszo na Bornholm? To możliwe, ale...

Bałtyk zaczął zamarzać. Ujemne temperatury, padający śnieg i spływająca kra powodują, że plaża się "powiększa". Kiedyś można było dojść na Bornholm...


Ale teraz na to raczej się nie zanosi. I choć lód odkłada się na plaży, to jednak zima jest zbyt łagodna, żeby trwale skuła Bałtyk lodem.  I to jest właśnie to "ale", przez które o pieszych wycieczkach na Bornholm na razie możemy zapomnieć. Póki co turyści cieszą się z rzadkiego widoku, jakim jest zamarznięte morze przy samej plaży. Lód jest na tyle wytrzymały, że przy brzegu można po nim spacerować, ale trzeba być bardzo ostrożnym! W wielu miejscach utworzyły się lodowe urwiska. Krajobraz jest naprawdę ciekawy.

W drugi dzień świąt na plaży pojawiły się również morsy. Lód, zimno ani padający śnieg nie był dla nich przeszkodą. Woda przy brzegu miała około 2 stopni Celsjusza. Panowie z siekierką podbiegli na brzeg, wyrąbali sobie zejście i skorzystali z leczniczej kąpieli w Morzu Bałtyckim. Jak widać na zdjęciach, nie było im zimno, ale od samego oglądania można dostać "gęsiej skórki"...Polecamy więcej zdjęć w naszej bazie fotogalerii na informacje kołobrzeg


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.